Abba

Kawior Abba jest jednym z kawioru dostępnego w bardzo przystępnej cenie. Wśród produktów tego typu można znaleźć kawior czerwony oraz kawior czarny. Koszt zakupu jednego słoiczka 80 g wynosi około 16 zł. Czarny kawior bardzo dobrze nadaje się do ozdoby przekąsek, a także potraw rybnych.

Jak poznać wysoką jakość

Jego świeżość i jakość można ocenić na podstawie wyglądu ziarenek. Świeży kawior nie będzie lepki i nie będzie wydzielał intensywnego zapachu. Na suchym wieczku nie powinno się znajdować żadnych ziarenek kawioru. W przeciwnym razie jest on nieświeży. Po zdjęciu pokrywki oczom konsumenta powinna ukazać się gładka powierzchnia. Kawior Abba zawiera 5 % soli, która sprawia, że ziarenka kawioru nie zlepiają się i są smaczne. Produkt ten można podawać między innymi z pieczywem białym. Coraz bardziej popularne jest podawanie kawioru nie tylko ze świeżym pieczywem, lecz także z tostami i z masłem. Nakładając kawior na pieczywo należy pamiętać o tym, że nie może być rozsmarowany.

Podawanie

Ten wykwintny przysmak powinno się podawać schłodzony, zatem najlepiej będzie podawać go w miseczce na kostkach lodu. Smak kawioru idealnie komponuje się z aromatem win białych oraz wytrawnych win musujących.